Отдушина

Найди своих и успокойся.


Анатоль Ич

Меткиpr, прогноз, Україна

PRогноз для України.

PRогноз для України.

– Яка з тенденцій, розвитку чи застою, буде домінувати на Українському ринку PR послуг протягом наступних 10 років?

 

Сучасний PR для діючих політиків вичерпав себе. Тобто, не інструментарій у PR закінчився, а всі маніпуляції, що доступні свідомості діячів старої закваски (а вони всі вийшли з комуністично-комсомольського минулого) вже використано. Нічого нового на політичному подіумі ми не побачимо доти, поки на нього не вийдуть люди не раніше 1985-го року народження. А їм буде сенс з'явитися на очі людям у віці близько тридцяти років. Отже, будемо сподіватися на нову хвилю політичного PR у році 2015 приблизно.

Стосовно PR у економіці та маркетингу, особисто мені здається, що маркетологи та спікери потужних гравців майже всіх ринків переживають шоковий стан і глибоку депресію. Їх ніби всіх разом спаралізувало. Тобто, ми бачимо на екрані ті самі ролики, чуємо по радіо ті самі тексти, бігборди невдовзі взагалі зникнуть... Враження таке, що нічого екстраординарного не відбувається, все, як і до літа минулого року. І це замість фейерверків фантазії копірайтерів, маркетологів та рекламістів у просуванні товарів та послуг. Це замість революційного переформатування бізнес-портфелів великих компаній та пошуку нових, якщо хочете, типових кризових бізнесів. Є такий підхід - вдавай стабільність, і вона прийде. Але вона не прийде через тишу та спокій на рекламному ринку. Рекламісти зараз мають перетворитися на "рупори"свого бізнесу, просувати все, що витребувано під час кризи. Але великі компанії невороткі, і поки "узгодять-затвердять", ворухкий "дріб'язок" буде вже успішно рухатися вперед.

 

– В якій сфері життя PR буде розвиватися найкраще і чому?

 

Можливо, це прозвучить дивно, але PR вже розвивається у приватній сфері. Тобто, при особистому спілкуванні будуть просуватися вигідні справи, поради виходу з кризового становища і т. і. Коли все було "жирно" та стабільно, люди слухали один одного через слово. Бо у всіх, хто бажав та заробляв, було приблизно однакове матеріальне становище, приблизно однакова траєкторія та послідовність розвитку: пральна машинка, квартира, меблі, домашній кінотеатр, авто, манто, і так далі. А зараз, коли народ втрачає прибутки, джерела прибутків, вуха працюють краще і увага до співрозмовника відчутно загострюється. Всім цікаво почути рецепт панацеї. Звичайно ж, його не існує, але зважувати наявні ресурси і коригувати свою діяльність відповідно до економічних обставин, ми можемо навчитися один в одного. Саме тому особистий PR набирає розвитку. І принцип "PR починається всюди, де більше однієї людини" тепер працює серед нас.

 

– На вашу думку, чи будуть вводитися посади спеціалістів зі зв’язків з громадскістю у державних установах і наскільки це буде актуально?

 

Це взагалі одна з найперспективніших галузей розвитку PR. І зараз є такі служби та відділи у державних установах. Мало того, у державних структурах відділи по зв'язкам з громадськістю існували ще 10-12 років тому, а у комерційних структурах тоді навіть не завжди був окремий фахівець з маркетингу, то про PR годі й казати.

 

– Чи буде використовуватися чорний PR як головний засіб знищення конкурентів?

 

Якщо йдеться про період у 10 років і Україну, впевнено кажу, що чорний PR буде не лише одним з головних інструментів боротьби з конкурентами, а й буде прогресувати у майстерності мімікрії. І талановиті чаклуни чорного PR будуть годувати ЗМІ та громадськість новими вишуканими стравами, де отрута починає діяти з часом, а прозріння може не прийти ніколи.

 

– Які події можуть кардинально вплинути на розвиток PR в Україні?

 

Вже вплинули. А саме – масові освіта та знання людей в галузі управління та економіки дають змогу чітко бачити помилки, а деколи і свідомі "прорахунки" на свою особисту користь чиновників та державних службовців. Отже, і чиновники розуміють необхідність спілкування з народом, і народ вимагає пояснень.

Крім того, поточна криза спрацьовує, як санітар ринку. Всі, хто за інерцією котиться до свого фіналу, у розрахунок не беруться. Лишаться тільки жваві та життєспроможні бізнесмени. Ті, хто буде швидко адаптуватися в нових умовах. А умови будуть змінюватися часто. Отже реакція повинна бути блискавична на будь-які нові умови – маркетингові, правові, політичні, фінансові. І звичайно, лише підприємство, що володіє бездоганно мистецтвом внутрішнього та зовнішнього PR, зможе зберегти, або створити собі гучне ім'я та надійну репутацію. Тільки спроможність зберегти команду (чи хоча б її керуючу частину) під час кризи спрацює, як перевага перед конкурентами. А це пряме завдання внутрішнього PR. Тільки надійне виконання зобов'язань за угодами будує репутацію надійного партнера. А це пряма задача зовнішнього PR.

 

– Яким він буде, клієнт PR-компанії майбутнього?

 

Мені здається, після кризи розвинеться ринок всіляких "нових", надбудованих бізнесів, або як я їх називаю – непотрібних. Всі пам'ятають класифікацію потреб за Маслоу. Тобто, необхідність в решті виникає після задоволення першопотреб. Все, крім харчів, одежі та житла – непотрібне. Умовно, звичайно ж. Чому не продавати те, на що є попит?! І якщо справжній якісний годинник коштує 200 євро, а комусь кортить вразити ще пару десятків таких самих годинникових гурманів своїм витвором за 20000 євро, то чому ж не продати йому саме такий годинник?

Отже, після кризи, як після голодомору, людям захочеться не просто їсти, а їсти вишукані та екзотичні страви. Після дефіциту хочеться не тільки великої кількості, а й різноманітності у всьому. І тут виграють ті, хто задовольнить найкреативніші потреби. Згадайте, вже перед кризою купляли досить сумнівні послуги та товари – зачіски, масажі та догляд за кігтями тварин, екзотичні метелики для свят, ділянки на інших планетах та інші. А "з голодухи" весь цей експериментальний креатив піде "на ура!" Це зараз, під час кризи, всі думки – про їжу та дах над головою... Але це тимчасове явище. Отже, власникам надкреативних бізнесів потрібно вже зараз підшукувати собі PR-виконавців.

 

– Чи матиме професія PR-мена та копірайтера популярність в майбутньому?

 

Все залежатиме від кола його замовників. Не знаю жодного PR-мена або копірайтера, до якого "з вулиці" прийшов "жирний" клієнт. Хіба що випадково... Одного разу...

Зараз більшості власників бізнесів необхідно детально пояснювати, хто такі PR-мени, та що вони роблять. До речі, криза – великий шанс для початківців у PR-сфері реалізувати себе. Якщо є слушні думки, треба сміливо йти на контакт з власниками та топ-менеджерами і пропонувати свої рецепти. Хоч і без матеріальної компенсації на початку. Бо немає інакшого способу довести, що ти фахівець, як показати себе у роботі.

А стосовно популярності – не думаю, що ці професії будуть надпопулярними. З приходом цивілізованого ставлення до ринкових відносин, ці професії просто займуть свою власну нішу, і там будуть майстри світового рівня та прості рутинні виконавці, як і в будь-якій галузі.

 

– Які професійні якості PR-мена майбутнього будуть найважливішими?

 

Мені здається, професійний цинізм. Виживуть тільки всеїдні фахівці. Такі принципові та вперті, як я, поступово підуть з ринку. Бо чесних товарів та послуг все менше, а невдовзі, і взагалі не лишиться. А я не працюю в політичному PR, працюю тільки з чесними товарами та послугами. Отже, моя присутність на ринку природно добігає кінця.

 

– Чи переважатиме PR бюджет рекламний бюджет компаній?

 

Та рекламний бюджет з часом буде обмежуватися розробкою та випуском іміджевої продукції! А просування товарів та послуг буде тягти PR та комунікації (масові та персональні).

 

– В яких, нових для себе, сферах життя буде використовуватися PR?

 

Для PR немає нових сфер життя. Скрізь, де більше однієї людини, присутній PR та необхідність будувати комунікацію.

 

– Яким буде рівень підготовки спеціалістів зі зв’язків з громадскістю в майбутньому?

 

Сподіваюся, з'явиться формула освіти для піарменів фаховий чи близькофаховий диплом плюс свідоцтво про майстер-клас від піар-гуру. Питання в тому, що зараз немає піар-гуру в Україні. І трирічна робота в міністерській прес-службі часто стає запорукою подальшої блискучої кар'єри.

 

– Яку роль будуть займати копірайтери та піар-менеджери в побудові іміджу компаній через 10 років?

 

Сподіваюсь, другу. Після власника компанії.

 

– Чи можуть спрямовані дії українських PR-менів покращити імідж Україні в світовій спільноті?

 

А якщо не їхні дії, то чиї можуть його покращити?! Сформувати уяву про щось і побудувати щось – це різні задачі. І українським піарменам для формування позитивного зовнішнього іміджу країни варто лише зайняти "правильну" точку зору. Геніальні фотографи пейзажів користуються тим самим фотоапаратом, що й нездари. Але геній знаходить правильний ракурс, і ми годинами милуємось його знімками. Всі люди мають про щось уяву, або хочуть мати певну уяву про щось. Питання в тому, чи зможуть вітчизняні піармени запропонувати саме те, що чекають від образу України в світі. Вигадувати нічого не треба. Треба вивчати ЦА і поступово замінювати існуючі переконання на нові, а не приходити і кричати щось на кшталт: "Ми не такі! Ми інші!".

 

– Якщо б ви жили в майбутньому, щоб ви порадили та побажали піарменам сьогодення?

 

Визирнути з окопів, піднятися над своїм робочим місцем, абстрагуватися від бонусів та соціальних пакетів, оглянути увесь ринок своєї галузі, відповісти собі на питання: "Що і як я тут роблю?", з'ясувати для себе, – "Чи потрібно цільовій аудиторії те, що я, як піармен, намагаюся донести?". І все. Якщо фахівець чітко розуміє задачу, можемо сподіватися на якісний та адекватний результат.Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 4

интервью самого себя?
да. мои ответы на поставленные вопросы. :)
А как обстоят дела с публикацией?
а никак. я решил забить и просто поделиться своими мыслями в блоге. :)

 Метки

Могу! помочь.

 

Сайт взаимопомощи в Украине:

mogu.at.ua


Купи себе

реклама

PR-бюро


Мои фотоальбомы

Погода в Николаеве

погода Mykolaiv прогноз погоды на 5 дней


ДОПОМОЖИ БЛИЖНЬОМУ.Интересы

КНОПОЧКИ.

dating sites xmatch
статистика посещений

GRAMMY.RU


вали на ядрес - ищи ближайший адрес

Ядрес - найдет ближайший адрес

ОБОЗ.ua